AYDIN COLOR A.Ş.

45 Yıllık Sektörel Tecrübesi ile Promosyon Ürünlerinde Akla Gelen İlk Adres

HAKKIMIZDA

Firmamız 1978 yılında Kurucumuz Hızır AYDIN tarafından Cağaloğlu’nda Aydın Kartpostal Pazarlama Sanayi Ticaret A.Ş. unvanı ile küçük bir yerde matbaacılık işine başlayarak kartpostalcılık alanında faaliyet de bulunmak üzere ticari hayata başlamıştır. Yoğun bir tempoda üretim ve ürün yelpazesini genişletme çalışmalarını sürdüren firmamız; kartpostalın yanı sıra, tebrik poster, zarf, resimli-renkli zarf, mektupluk, resim dosyası, bloknot, ajanda, takvim, imsakiye, takvim tenekesi, kurumsal kimlik, hatıra defteri, elişi kâğıdı, okul etiketi, ambalaj kâğıdı, klasör, koli, kutu, müzikli kart, çıkartma, davetiye modelleri gibi ürünlerin imalatına başlamış, müşterilerinin beğenisine sunmuştur.

1984 yılında davetiye alanında da faaliyette bulunmaya karar vererek İnci Davetiyeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketini kurarak davetiyenin dağıtım ve pazarlamasını bu firma üzerinden davetiye müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Şimdilerde ise AYDIN COLOR A.Ş. çatısı altında İNCİ DAVETİYE WEDDING CARDS markası ile sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.

Kuruluşundan bu yana sürekli genişlemeyi ve kaliteli ürün çıkartmayı hedefleyen firmamız çeşitli büyüklükte işyerlerinde faaliyette bulunmuş şu anda Merter’de 2000 metrekare bir alanda kurulu olan üretim tesisini, Cağaloğlu’nda bulunan mağazamız ve mülkiyeti firmamıza ait olan Hadımköy’de bulunan 5000 metrekare fabrika binasında imalat depolama ve paketleme hizmetlerini yürütmektedir. Parolamız kaliteyi ucuza satmaktır.

Matbaa ve kırtasiye sektöründe 1978’den beri edinmiş olduğumuz tecrübelerle promosyon sektöründe de hizmetinizdeyiz.

KURUCU HIZIR AYDIN TARİHÇE

 19.06.1950 Balat’ta doğan Hızır Aydın, Tarık Us ilkokuluna gidip, 7 senede okulu bitirip başka okula da gitmedi. 10 yaşında evinin altındaki bakkal dükkanında niyetten bir fotoğraf makinesi çıktı, üç makara çekti ama hiçbir şey çıkmadı oda de eniştesinin Lubitel Mark fotoğraf makinesini istedi ve aldı. Askere kadar onunla fotoğraf çekti. Ailesini, mahalledeki arkadaşlarını. Güven Spor takımında top oynadı. Ataköy Atletizm kulübünde birkaç ay 100 metre koştu ve o zamanlar Türkiye rekoru 11.7 iken 12.5 koşuyordu. Atletizmi sevmediğinden bıraktı, futbol oynamaya başladı. İmam Hatip okulu bize 300-400 metre uzaktaydı, onlarla pazar sabahları orada futbol oynardı. 1967 yılında Karagümrük stadında Teknik direktör Igrác Molnár (Fenerbahçe ve Türkiye milli futbol eski teknik direktörü) ‘den kurs alarak spor hayatına yeni bir sayfa eklemişti.

  11.1967’de Tifdruk matbaacılık na başladı. Dayısı Muharrem Kalyoncu (montajın şefidir) onu montaj bölümüne aldırdı. Burada Hayat, Ses, Resimli Roman, Ayna, Tarih, Doğan Kardeş matbaası bu mecmuaları çıkardı. 9 sene çalışma hayatı boyunca Çetin Emeç, Hikmet Andaç, Erdoğan Sevgin Hikmet Feridun Es , Sezai Solleli, Öz Dokuman, Hikmet Münir Ebcioğlu (seninle bir dakika şarkısının söz yazarıdır) Bu isimler hepsi yukarıda yazdığım mecmuaların yazı işleri müdürleri idi. Bu kişilerle tanışma fırsatı buldu, bu kişilerle büyüdü, hocaları idi. Yetişmesinde faydalarını olmuştur. 1976 Hayat Spor kapanınca kendisini kapının önünde buldu. Burada 9 sene çalıştı. 1976’da Hayat Spor kapanınca işten 45 kişi çıkarıldı. O da çıkarılanlar içindeydi. 1976’da AND Kartpostallarının bir buçuk yıl fotoğrafçılığını yaptım. 1978’de kendi kartpostallarını çıkarmaya başladı. Cağaloğlu ve Evren Han’da AYDIN COLOR A.Ş. ve İnci Davetiye olmak üzere satış mağazaları oldu. Türkiye’nin bütün vilayetlerini, tarihî eserlerini ve manzaralarını çekti. 1995’te başladı, 2000’de bitirdi. Hadımköy Atatürk sanayi de kendi müstakil fabrikasını yaptı ve işlerini burada devam ettirdi şimdiler de oğlu Yavuz Aydın devam ettiriyor. 

Arşivlerinde 1972’den beri çektiği 120 bin diya bulunuyor. Bundan sonra bunları sergilemek için sergi hazırlığındadır. Fotoğraf makineleri C.33 Mamiya, 6X12 Linhof, 6X6 ve 4,5X6 Hasselblad, Nikon. Karanlık odasında da krokus agrandizör vardı.  Bu fotoğraf makineleriyle fotoğraflarını çekti. Hâlâ bir şeyler yapmaya çalışıyor, yaş yetmiş ama çalışmaktan korkmuyor. “Çalışmak benden korkuyor.” Hayatta en çok sevdiği şeyler; gezmek, görmek, yemek ve fotoğraf çekmek…